کاش همه مادران شاغل بودند

به نظر شما یک مادر شاغل بهتر است و یا یک مادر خانه دار؟

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که مادران شاغل را افرادی زحمت کش پر تلاش و مظلوم می دانید و در مقابل زنان خانه دار را افرادی تن پرور، تنبل و اهل خوردن وخوابیدن؟

آیا شما مادران شاغل را افرادی می دانید که به فکر  خانواده خود هستند؟ و یا بر این باور هستید که مادرانه خانه‌دار بیشتر به فکر خانواده خود هستند؟

درست یا غلط این باور درجامعه ما موج می‌زند که مادران شاغل سختی بسیار زیادتری را به نسبت زنان خانه دار تحمل می‌کنند!! و براساس این باور باید گفت مادران شاغل آرزو دارند روزی خانه دار شوند و آسوده در خانه زندگی کنند!!.

اما من می گویم این باور غلط است و هرگز مادران شاغل حاضر نیستند جایشان را به مادران خانه دار بدهند چون به مراتب خانه داری سخت تر از سایر شغل‌ها می باشد. (این موضوع مورد اعتراف قلبی تمام  زنان شاغل است)

فرار زن‌ها از خانه‌داری و علاقمندی آنها به دست و پا کردن شغلی در خارج از خانه نشان از سختی شغل خانه داری دارد اما باتوجه به این نکته که هر کار سختی بهره‌ای بالاتر و سودی بیشتر را به همراه دارد این سوال بوجود می آید که درآمد، سود و ثمره خانه‌داری در چیست که دنیایی از سختی را همراه می آورد؟

پاسخ این سوال مشخص است! کدام سود بیشتر از پرورش فرزندی متعهد و با خلاق به دامان مادر باز می گردد؟ در کدام شغل می‌توان بعد از سی سال آثاری در جامعه آفرید که حتی بعد از حیات شما را نیز تضمین نماید؟

شاید با خود بگویید خانه داری و تربیت مباحثی جداگانه هستند اما این حرف شما را نسنجیده برداشت می کنم! زیرا خانه داری در زندگی و فرهنگ امروز جامعه ما برای مادران تعریفی بجز تربیت نخواهد داشت. امروز کارهای خانه هرچند بسیار سخت است اما وسایل رفاهی مختلفی مادران را در این مسیر همراهی‌ می‌کند اما سختی‌های خانه‌داری بیشتر نگهداری  و تربیت فرزندان است.

من ارزو دارم روزی تمام مادران دنیا شاغل باشند اما مشغول به شغل تربیت نه شغل‌های کوچه بارازی و اداری.

آرزو دارم روزی تمام مادران دنیا از صبح ساعت هفت به جای اینکه دقدقه صبحانه، نهار، شام، و ... را داشته باشند گرفتار تربیت و نظارت بر رفتارهای فرزندان خود را داشته باشند، آرزو دارم به جای تمیز کردن وجارو کردن دائم خانه مادران مشغول به مطلعه رفتارهای فرزند خود باشند تا دوباره چمران‌ها... همت‌ها... آوینی‌ها و... تربیت شوند

ای کاش تمام مادران دنیا روزی شاغل باشند...

/ 8 نظر / 28 بازدید
شبنم

کاملا باهات موافقم.

یک خواننده

و با این نوشته شما خوش به حال پدران که ظاهرا نقششان در تربیت فرزندان بسیار کمرنگ و کم زحمت است. برای پدران هم نسخه بپیچید لطفا

.

مخالفم مادرم شاغل است و 7 صبح میرود تا 5 بعدازظهر خدارو شکر هم ما درست تربیت شدیم هم هرروز کلی دختر تربیت از کلاسهایش با حرفهایش به جامعه تحویل میدهد حالا این مادر مینشست خانه تکلیف ان همه بچه ای که در مدرسه بودند و مادرانشان به فکر تربیت شان نبودند چه میشد؟؟؟ همه جانبه تر به مسائل بنگریم

سارا

دنیای ارمانی ای رو ترسیم کردید. ولی به شرطی محقق خواهد شد که پدر ها یه کم مسئولانه تر به زندگی نگاه کنن... همه ی خانم های شاغل دوست ندارن که با شرایط موجودشون ادامه بدن.. خیلی هاشون مجبورن چون نمی خوان زیر دین کسی برن. این و به خاطر این می گم چون زیاد دیدم مردهایی رو که به خاطر انجام وظایفشون سر خونوادشون منت می ذارن... ما هم در ارزوی جامعه ارمانی ای که تصویر کردید هستیم....

ناشناس

من شاغل هستم .وافرادی شبیه به شما رو زیاد میشناسم.کاش افرادی چون شما درایت نقد جز’ به جز’ رفتار جنس خودشان رو بیشتر داشتند در عجبم که مردها هرگز حاضر نمیشوند از موضع قدرت تاریخی خودشان قدمی به نفع زنان که مدعی هستید نقش تربیتی همی دارند عقب نشینی کنند.توگویی این وظیفه تاریخی آنهاست که خود را کامل بدانند و به موعظه زنان بپردازند.آقای محترم بسیاری از معظلات تربیتی بچه ها به نابالغی و بی مسئولیتی پدران بر میگردد....

علی

بسیار متن خوبی بود... یکی از بزرگترین معضلات جامعه ما همین است که اشاره کردید. زنانی که صبح تا عصر بیرونند و دیگر نه حال و حوصله‌ای دارند و نه روحیه ای که به همسر و بچه ها برسند! عوضش فارسی وانف اینترنت و تلویزیون! حسابی به بچه‌های می‌رسد!

من

فراموش کردید مادران شاغل پس از کار در بیرون خانه موظفند مانند مادران خانه دار در خانه هم فعالیت کنند و این یعنی هم خانه دارند و هم شاغل.